Závěsy / Panty

Pohyblivým spojením se věnujeme více než 100 let. Vyrábíme velmi jednoduché, nenáročné závěsy i komplikované výrobky, které splní nároky z pohledu nesené váhy, odolnosti vůči teplotám, povětrnostním podmínkám, dlouhodobému i opakovanému užívání. 

Závěsy a Panty - dveře vchodové

Závěsy / Panty
Dveře vchodové

Vizitkou majitele domu, která denně vítá příchozí jsou jeho vchodové dveře, zavěšené na kvalitních a estetických pantech. Od vchodových dveří se čeká zvýšená odolnost, tepelná izolace, bezpečnost i vzhled.

Škála řešení odpovídá různorodosti vchodových dveří a očekávání jejich majitelů. Ne všichni kladou na své vstupní dveře a jejich zavěšení důraz. Jsme připraveni vyhovět všem.

3D seřízení závěsů, které je typické pro nejvyšší řady, umožňuje naprosto precizní a dlouhodobě trvalé seřízení závěsu a dveřního křídla, které zajistí hladký chod dveří i těsnost a tak minimální únik tepla. Závěsy splňují bezpečnostní třídu RC2 a jsou testovány na milion otevření.

Správná volba závěsu je klíčovým momentem. Estetika je jistě podmínka nutná, ovšem nestačí. Je důležité, aby závěsy dokázaly naplnit technické požadavky. Naddimenzování závěsů naopak přináší zbytečné náklady. 

Závěsy a Panty - dveře interiérové

Závěsy / Panty
Dveře interiérové

Interiérové dveře musí správně fungovat i za 25 let. Kvalitu dveřních pantů a jejich funkčnost, stabilitu seřízení i odolnost zátěži testujeme na 200 000 otevření i více, pokud to jejich užití vyžaduje.

Několik řad interiérových závěsů umožňuje naplnit očekávání s ohledem na hmotnost dveří, typ a materiál zárubní, frekvenci užívání, potřebnou požární odolnost, zvolený design interiéru, možnosti seřizování, samozavírací mechanismus či cenovou hladinu.

Správná volba závěsu ovlivní každodenní kvalitu života i cenu. Vzhled je často na prvním místě, ovšem je moudré vnímat i technické parametry. 

Závěsy a Panty - okna dřevěná

Závěsy / Panty
Okna dřevěná

Dřevěná špaletová nebo kastlová okna nacházejí uplatnění při obnově historických budov a jsou také stále častěji využívána i v novostavbách, které mají zapadnout do rázu okolních budov nebo krajiny.

Různé technologie zakování závěsů umožňují vyjít vstříc těm, kteří se zabývají 100 % rekonstrukcí a potřebují dodržet originální technologii i těm, kteří chtějí využít moderních šroubovacích metod. 

3D seřízení nabízí dosažení maximálního komfortu chodu oken v novostavbách i korekci drobných nepřesností, které s sebou nesou budovy starší. 

Škála tvarových variant i povrchových úprav otevírá možnost maximálního souladu s interiérem a exteriérem budov. 

Závěsy a Panty - historický design

Závěsy / Panty
Historický design

Dodržení vzhledu budovy a interiéru, včetně detailů, může být povinností při rekonstrukci nebo svobodným rozhodnutím investora. Autentické závěsy oken a dveří jsou nepochybně důležitým prvkem, aby byl celkový dojem perfektní. Zpravidla se společně řeší závěsy dveří i oken, aby se maximalizoval estetický dojem. 

Široká paleta historických pantů, kterou jsme vytvořili v průběhu naší dlouhé historie, je vám plně k dispozici. Rozhodně ne všechny jsou v našem katalogu a proto je ideální nás kontaktovat. 

Přesná kopie historického pantů je cesta, kterou realizujeme všude tam, kde je k tomu důvod. Pokud máte takovou potřebu, jistě vám vyjdeme vstříc. 

Návleky pantů jsou lacinou cestou jak snadno dosáhnout relativně autentického historického vzhledu i tehdy, kdy budeme využívat příjemných vlastností pantů moderních.

Závěsy a Panty - kloubové piánové

Závěsy / Panty
Kloubové / Piánové

Rozměrová variabilita a spolehlivost charakterizuje kloubové panty. Mají široké využití tam, kde je potřeba kvalitního a nenápadného pohyblivého spojení částí různého materiálu. Mají své místo nejen ve výrobě nábytku, ale také vlaků, tramvají, autobusů, letadel, strojů, strojírenství či jiných oblastech.

Různorodost provedení, délek, materiálů, únosnosti i povrchových úprav, dokáží splnit nejen funkční, ale také estetická očekávání.

Snadná instalace a údržba bez větších nároků dostávají kloubové závěsy stále více do centra pozornosti designerů a konstruktérů.

Závěsy a Panty - zakázkové

Závěsy / Panty
Zakázkové

Pohyblivá spojení jsou nutnou součástí života. Pokud se rozhlédneme kolem sebe, zjistíme, že nás obklopují na každém kroku. Technici postupně zjišťují, že nahrazení pevného spojení pohyblivým, často přinese lepší užitné vlastnosti jejich výrobku, životnost, produktivitu a také oblíbenost. 

Design i technické parametry v jednom. To je náš cíl při každém individuálním vývoji a výrobě zakázkových závěsných systémů. Bez ohledu na to, zda se jedná o moderní zadání, historické řešení nebo dokonce kombinace obojího. 

Vysoká míra flexibility a nadšení pro práci společně se širokým strojovým parkem a dlouholetými zkušenostmi umožňuje pokrýt jakékoli zadání, které standardní nabídka neuspokojí.

povrch. úpravy návleky

Závěsy / Panty
Povrchové úpravy

Pro naše výrobky lze zvolit širokou škálu povrchových úprav tak, aby dokonale splnily očekávání interiérových designérů, požadavků historické rekonstrukce nebo navázaly na styl exteriéru nebo interiéru, ve kterém se naše výrobky finálně nacházejí. Výrobky je pochopitelně možné lakovat do jakékoli barvy. Kromě toho nabízíme speciální povrchové úpravy. Výběr těch nečastějších je prezentován níže.

Potřebujete závěsy / panty nebo informace k nim?
Kontaktujte nás!

Jak je vidět, portfolio našich služeb v této oblasti je opravdu velmi široké a je téměř jisté, že si s vašimi požadavky poradíme. 

kontakt