Kovové dopravníkové pásy

Kovové dopravníkové pásy se skvěle uplatňují tam, kde je kromě vysoké nosnosti přepravovaného materiálu kladen důraz na odolnost vůči oděru nebo například vysokým teplotám.

Kovové dopravníkové pásy

Kovové dopravníkové pásy
Pro náročné podmínky

Odolnost je hlavním znakem kovových dopravníkových pásů. Díky materiálu, který přepravují, se i ony časem opotřebují. 

Rozměry pásů jsou velmi různorodé a to se týká jejich šíře nebo délky. Šíře je od několika centimetrů do několika metrů a délka pak od desítek centimetrů po stovky metrů. 

Konstrukce pásu je tvořena kovovými lamelami, které jsou k sobě pohyblivě spojeny kovovými čepy. Délka lamel je určena šíří pásu a jejich šíři určuje zpravidla rádius ohýbání pásu, kterého je potřeba dosáhnout. Lamely jsou na svých úzkých okrajích opatřeny lemy, které korigují vedení materiálu. Pás je pak po stranách unášen kovovými řetězy. 

Přesnost je pro některé projekty klíčová. Pak je nutné dosáhnout vysoké přesnosti tak, aby v místě pohyblivého spojení lamel pásu a v místě lemů nedocházelo k propadu drobných předmětů. Jiné tuto přesnost naopak nevyžadují, nebo dokonce s propadem materiálu záměrně počítají. 

Zakázkový charakter výroby pásů přináší určitou náročnost a zároveň možnost vyhovět i relativně nestandardním požadavkům. 

Potřebujete kovový dopravníkový pás, nebo o něm uvažujete?
Kontaktujte nás!

Vyrábíme kovové pásy, které jsou tak rozdílné, jako jsou rozdílní naši klienti a jejich potřeby. Někteří klienti jsou schopni dát pouze velmi obecné zadání jejich požadavků. Pro ty nejprve navrhneme princip řešení, pak vyrobíme technickou dokumentaci a následně se pustíme do výroby. Jiní mají svou technickou dokumentaci. U dalších lze zadanou dokumentaci brát jako inspiraci a upravit ji. Jistě najdeme řešení. 

kontakt