TKZ Polná má od 1. 10. 2020 nové majitele

Noví vlastníci plánují držet své obchodní podíly dlouhodobě a pro vstup do společnosti TKZ se rozhodli po několikaletém hledání vhodné investiční příležitosti. TKZ Polná vyrábí nadčasový produkt, pyšní se dlouhou historií a zaměstnává lidi schopné realizovat vývoj nových úspěšných produktů. Dosavadní obchodní pozice v České republice, Polsku i jiných zemích navíc dávají možnost dalšího obchodního růstu společnosti. „Opravdu dlouho jsme s kolegy hledali vhodnou investici a pak, když jsme Polnou poprvé navštívili, ihned jsme věděli, že jsme na správném místě. TKZ je firma, která má historii a má také budoucnost. Chceme být její součástí na dlouhou dobu a rozhodně neplánujeme společnost spekulativně dále prodávat,“doplnil postoj nových vlastníků Rudolf Rentsch.

Předáváme TKZ v dobré kondici.

S TKZ Polná byli Jan Zvoník a Ing. Ladislav Pártl spojeni po velmi významnou část života. Nyní nastal čas předat otěže dál, bývalí jednatelé však neodchází zcela, neboť zůstanou v dozorčí radě. "Oba věříme, že se fabrice bude dařit a bude nadále významnou firmou na českém trhu i ve světě. Doufáme v celosvětové uplatnění našich výrobků. TKZ je jako naše dítě a přejeme si, aby ekonomické výsledky byly stále lepší. Na závěr chceme říct, že si nesmírně vážíme svých zaměstnanců. Jsou pro nás tím nejdůležitějším."

Vedení společnosti TKZ prošlo změnou.

Doposud se řízení společnosti věnovali čtyři odborní ředitelé. Po změnách se vedení společnosti zeštíhlí. Novým generálním ředitelem a jednatelem se stává Ing. Petr Janů. S Polnou a fabrikou je spojen již od svých studentských let, kdy ve fabrice vykonával brigády. V devadesátých letech přichází do podniku natrvalo a zůstává Polné věrný do dnešních dnů. Doposud zastával funkci obchodního ředitele.
Provozním ředitelem a druhým jednatelem společnosti byl jmenován Ing. Milan Boštík, který byl od roku 2016 výrobním ředitelem.